Advertisement

Author Topic: nco koj tshaj  (Read 3984 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

businessgurl000

  • Guest
nco koj tshaj
« on: April 05, 2014, 09:47:32 PM »
txoj kev nco yog tsuas paub tawm ntawm lub ncauj xwb tias sis yog paub txog lub siab mas lwj tag lis os. nco tshaj lub siab thiab lub ncauj yuav hais qhia tau...

txoj kev hlub cav nyuaj ua luaj rau kuv....


yuav tos thaum twg lub neej mam hloov taug txoj kev hlub zoo os!!!



Like this post: 0

Adverstisement

Wi_sweetguy

  • Guest
Re: nco koj tshaj
« Reply #1 on: April 07, 2014, 01:42:11 AM »
vim txoj kev hlub tsis paub kaws, tiag nplag mus lawm.  Yog paub hais tiag muaj ib tus neeg zoo li koj ua yuav muaj kuv lub siab kaw cia kom zoo ntsaw, cia kuv muaj rau koj.

tus siab lub sij hawm tsis zoo, es kuv tias li tso koj mus rau luag lawm.  xab hais tias, cia koj mus zoo dua es kuv lub siab thiaj li lwj tab lawm ob.

ntev nyiaj ntev xyooj kom mus ua lub neeg nyob li cas lawm nej? hais txoj ntau kuv ces mus ua lub neeg kho siab khuav, tau tus tsis zoo li lub siab xab

yog paub thaum ntawm mas, cia kuv los hlub koj ces yuav zoo rau kuv lub siab dua

mus zoo koj nawb mog tus neeg zoo.



Like this post: 0

Love2Kiss

  • Guest
Re: nco koj tshaj
« Reply #2 on: April 07, 2014, 07:35:07 AM »
txoj kev nco yog tsuas paub tawm ntawm lub ncauj xwb tias sis yog paub txog lub siab mas lwj tag lis os. nco tshaj lub siab thiab lub ncauj yuav hais qhia tau...

txoj kev hlub cav nyuaj ua luaj rau kuv....


yuav tos thaum twg lub neej mam hloov taug txoj kev hlub zoo os!!!


Vim yog muaj Qhov Ntxhub, Qhov Hlub, Qhov Khib, Qhov Mob Sab, Qhov Ncu hab Qhov Tshua es txha hu tas KEV HLUB nua mas. Tej zag koj yuav tsi xaav le kuv xaav, tab sis kuv xaav tas koj yuav tau ua hlo ib sab es move forward vim tas meb 2 dlaim ntawv kws meb nqaa lug tsi yog lug moog ua nam txiv nyob ua ke, tsuas yog lug nyob ua nkauj ua nraug ib vuag dlua xwb es meb txha tsi sis tau. Yog le ntawd koj yuav tau xaav kom zoo es txha tsi nyuaj sab os.

PS: Yog koj muaj sij hawm nua ces nyeem kuv cov lug teb tsua, Wi_sweetguy, nraag qaab nuav seb koj xaav le caag.

Noog 2 zaaj nkauj nraag nuav ua kev lom zem, kev ncu hab kev tshua ua si ib plag es txawm tas koj lub kua muag yuav ndlwg poob los maam ua zoo so os mag vim nwg tsi nyob ntawm koj ib saab taam sim nuav os:






« Last Edit: April 09, 2014, 03:35:27 PM by Love2Kiss »

Like this post: 0

Love2Kiss

  • Guest
Re: nco koj tshaj
« Reply #3 on: April 07, 2014, 07:46:20 AM »
vim txoj kev hlub tsis paub kaws, tiag nplag mus lawm.  Yog paub hais tiag muaj ib tus neeg zoo li koj ua yuav muaj kuv lub siab kaw cia kom zoo ntsaw, cia kuv muaj rau koj.

tus siab lub sij hawm tsis zoo, es kuv tias li tso koj mus rau luag lawm.  xab hais tias, cia koj mus zoo dua es kuv lub siab thiaj li lwj tab lawm ob.

ntev nyiaj ntev xyooj kom mus ua lub neeg nyob li cas lawm nej? hais txoj ntau kuv ces mus ua lub neeg kho siab khuav, tau tus tsis zoo li lub siab xab

yog paub thaum ntawm mas, cia kuv los hlub koj ces yuav zoo rau kuv lub siab dua

mus zoo koj nawb mog tus neeg zoo.

Tug kwv los yog tug tij laug, koj ua hab has yog lawm nawb. Yuav tau ua le koj ua nuav es txha le tsi muaj kev nyuaj sab ntau.

Kuv los yeej muaj ib txuj kev hlub kws zoo ib yaam le meb txuj hab, kuv los yeej ua tuab yaam le kws koj ua hab has tuab yaam le kws koj has hab vim kuv xaav tas tej zag tsuas yog nqaa tau dlaim ntawv ua nkauj ua nraug xwb, nqaa tsi tau dlaim ntawv ua txij ua nkawm, es txha tsi tau lug ua nam txiv sis hlub nyob ua ke. Wb txuj kev hlub yeej zoo heev hab wb sis thaam ua nkauj ua nraug lug tau ntev lawm tab sis wb tseem sib ncaim tso tseg es nyag moog nyag lawm hab vim yog cov laug tsi pub wb lug sis sau nyob ua ke. Nwg yeej hu xuv tooj hab sau ntawv ua txhua yaam tsua kuv le tab sis kuv xaav tas ca ua hlo ib sab es tso pluav moog. Naj nub nua nwg hab kuv wb sis ntsib thaum twg mas kuv yeej ntseeg lawm tas nwg lub sab los yeej xaav hab mob ib yaam le kuv lub le hab. Tab sis txawm le caag los ca tso moog es txha le tsi muaj kev nyuaj sab nua os.

Ncu ntsoov qhov koj has hab koj ua yog lawm nawb tug phooj ywg, txawm tas koj yuav ncu hab tshua nwg npaum le caag los ua hlo ib sab le ko es txha tsi muaj kev nyuaj sab os.



« Last Edit: April 07, 2014, 08:31:49 AM by Love2Kiss »

Like this post: 0

Xeemxai

  • Guest
Re: nco koj tshaj
« Reply #4 on: April 09, 2014, 02:54:43 PM »
Aj yaj! lub niag neej sib nco nos mav!!!!!!!!! los kuas muag kawg yom.  Tiam sis Yam yus tsi tau yeej yog yam zoo duas o--txoj kev xav xwb.

Yog paub tau e pauv lis 1 lub xyoo saib hos yuav zoo siab npaum twg.   Thiab nws hos yuav hlub yus-yus hlub nws npaum lis ca na.






Like this post: 0

businessgurl000

  • Guest
Re: nco koj tshaj
« Reply #5 on: April 09, 2014, 10:42:42 PM »
peb txhua leej yeej muaj kev hlub kev nco txog ib tug tib neeg. cas txoj kev nco no mas!!!!! ua rau yus xav npo npa kom tuag kiag seb txoj kev hlub thiab nco hauv nruab siab no puas ploj mus xwb lo!!!

lam seev seev xwb os vim mob siab kho siab lwj siab tag lawm..yeej paub tias txoj kev tsis sib tau no ces yog vim txoj hmoo los tsis txog es thiaj tsis tau sib sau ua neej ua ke lo sis thiaj tsis sib tau kiag xwb....thiab yeej yog txoj kev hlub tsis loj dav li lub ntiaj teb es thiaj li tsis zoo xwb os.......

 :-[

 



Like this post: 0

businessgurl000

  • Guest
Re: nco koj tshaj
« Reply #6 on: April 09, 2014, 11:07:23 PM »
Businessgurl, there are two type of nco nco. Which one do you miss. The person that is next to you or someone that is far away?


lam seev xwb os...tsis muaj nobody in particular...  :D

life is unpredictable. ..nco thiab hlub hnub no tiam sis xyov yuav zoo licas ib pliag li os...



Like this post: 0

businessgurl000

  • Guest
Re: nco koj tshaj
« Reply #7 on: April 09, 2014, 11:35:15 PM »
That's all you can really hope for. Is to hope that the person whom you love will keep on loving you until his dying days. But we know too well that sometimes even the strongest of love, can ultimately fade away. There is no guarantee as there is no guarantee that we will not die tomorrow.

 :)so true. love and life is bitter sweet in ways.



Like this post: 0

Wi_sweetguy

  • Guest
Re: nco koj tshaj
« Reply #8 on: April 10, 2014, 03:41:12 AM »
Tug kwv los yog tug tij laug, koj ua hab has yog lawm nawb. Yuav tau ua le koj ua nuav es txha le tsi muaj kev nyuaj sab ntau.

Kuv los yeej muaj ib txuj kev hlub kws zoo ib yaam le meb txuj hab, kuv los yeej ua tuab yaam le kws koj ua hab has tuab yaam le kws koj has hab vim kuv xaav tas tej zag tsuas yog nqaa tau dlaim ntawv ua nkauj ua nraug xwb, nqaa tsi tau dlaim ntawv ua txij ua nkawm, es txha tsi tau lug ua nam txiv sis hlub nyob ua ke. Wb txuj kev hlub yeej zoo heev hab wb sis thaam ua nkauj ua nraug lug tau ntev lawm tab sis wb tseem sib ncaim tso tseg es nyag moog nyag lawm hab vim yog cov laug tsi pub wb lug sis sau nyob ua ke. Nwg yeej hu xuv tooj hab sau ntawv ua txhua yaam tsua kuv le tab sis kuv xaav tas ca ua hlo ib sab es tso pluav moog. Naj nub nua nwg hab kuv wb sis ntsib thaum twg mas kuv yeej ntseeg lawm tas nwg lub sab los yeej xaav hab mob ib yaam le kuv lub le hab. Tab sis txawm le caag los ca tso moog es txha le tsi muaj kev nyuaj sab nua os.

Ncu ntsoov qhov koj has hab koj ua yog lawm nawb tug phooj ywg, txawm tas koj yuav ncu hab tshua nwg npaum le caag los ua hlo ib sab le ko es txha tsi muaj kev nyuaj sab os.



Tus tij laug,
Koj hais yog lawm. Muaj txoj kev hlub khaw cia rau hauv nruab siab zoo tshaj es cia txoj kev nco los ua ib zab dab neeg lawm xwb.  Zoo siab tau ntsib koj ob tus tij luag los yog tus phooj ywg.  Nyob zoo koj hmo.



Like this post: 0

Wi_sweetguy

  • Guest
Re: nco koj tshaj
« Reply #9 on: April 10, 2014, 03:43:17 AM »

lam seev xwb os...tsis muaj nobody in particular...  :D

life is unpredictable. ..nco thiab hlub hnub no tiam sis xyov yuav zoo licas ib pliag li os...


Koj paub txog txoj kev nco thiab txoj kev hlub. Zoo heev ua luaj li ob tus muam ntxim nco. ;)



Like this post: 0

Xeemxai

  • Guest
Re: nco koj tshaj
« Reply #10 on: April 11, 2014, 02:48:26 PM »
Seev seev txog qub hluas nkauj or hluas nraug pom poj or yawg ntxoog no laiv nej cov siab Coob coob na.  Yog tsi nreeg koj caij tsheb mus tom cemetory at night ma. 



Like this post: 0

businessgurl000

  • Guest
Re: nco koj tshaj
« Reply #11 on: April 11, 2014, 08:22:57 PM »
Seev seev txog qub hluas nkauj or hluas nraug pom poj or yawg ntxoog no laiv nej cov siab Coob coob na.  Yog tsi nreeg koj caij tsheb mus tom cemetory at night ma. 


 ;D ;Dcas hais txaus ntshai ua luaj! lol

mam tsis seev lawm...nco hauv nruab siab xwb mas.... :)

tsis muaj leej twg siab coob os...siab nco xwb



Like this post: 0

Wi_sweetguy

  • Guest
Re: nco koj tshaj
« Reply #12 on: April 21, 2014, 12:18:39 PM »
This should fit in well with the title.




Like this post: 0

nrhiav hlub

  • Guest
Re: nco koj tshaj
« Reply #13 on: June 27, 2014, 10:54:08 AM »
txoj kev nco yog tsuas paub tawm ntawm lub ncauj xwb tias sis yog paub txog lub siab mas lwj tag lis os. nco tshaj lub siab thiab lub ncauj yuav hais qhia tau...

txoj kev hlub cav nyuaj ua luaj rau kuv....


yuav tos thaum twg lub neej mam hloov taug txoj kev hlub zoo os!!!

Yog koj nco tus hlub xwb koj lub siab twb lwj tag lawm mas kav tsij mus ntsib kws kho mob kom sai li sai tau nawb.



Like this post: 0

AverageTou

  • Guest
Re: nco koj tshaj
« Reply #14 on: September 16, 2014, 10:56:13 PM »
txoj kev nco yog tsuas paub tawm ntawm lub ncauj xwb tias sis yog paub txog lub siab mas lwj tag lis os. nco tshaj lub siab thiab lub ncauj yuav hais qhia tau...
txoj kev hlub cav nyuaj ua luaj rau kuv....
yuav tos thaum twg lub neej mam hloov taug txoj kev hlub zoo os!!!

Ad...

Raws li kuv paub mas kev hlub tsis nyuaj npaum li sad... es yog vim li cas thiaj li tos ma?
Yog hlub thiab nco npaum li hais ko ces tsis thas tos li hos, yuav kiag nws xwb ntag hos es thiaj li tau kiag txoj kev ntshaw ntawv es kom muaj lwm yam kev ntshaw los sis kev nyuaj siab tshiab pob...

Ua neeg nyob es pheej tias yus nco/hlub nws, nws nco/hlub yus... tab sis tsis sib saub los ua neej kom muaj lub neej, kev ntshaw, kev nyuaj siab... ces yog dag xwb nawb.  Tsis li ces zoo li zaj movie es "Noj Tsis Dhuav Deev Tsis Yuav" xwb.



Like this post: 0

 

Advertisements